P409QM473M275AH101
- Manufacturer Part Number:
- P409QM473M275AH101
- Manufacturer/Brand:
- KEMET
- Part of Description:
- FILTER RC 100 OHM/47NF TH
- Manufacturer :
- KEMET
- Product Category :
- EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
- Applications :
- General Purpose
- Attenuation Value :
- Center / Cutoff Frequency :
- Current :
- ESD Protection :
- No
- Filter Order :
- 1st
- Height :
- 0.512" (13.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Resistance - Channel (Ohms) :
- 100
- Size / Dimension :
- 0.728" L x 0.287" W (18.50mm x 7.30mm)
- Technology :
- RC
- Type :
- Low Pass
- Values :
- R = 100Ohms, C = 0.047µF
- Voltage - Rated :
- 275VAC