PE-0403MCMC400ST
- Manufacturer Part Number:
- PE-0403MCMC400ST
- Part of Description:
- CMC 100MA 2LN 40 OHM SMD
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 100mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 2.5Ohm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Impedance @ Frequency :
- 40 Ohms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0504 (1210 Metric), 4 Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 5V