PE-0201MCMC900ST
- Manufacturer Part Number:
- PE-0201MCMC900ST
- Part of Description:
- CMC 50MA 2LN 90 OHM SMD
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Approval Agency :
- Current Rating (Max) :
- 50mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 6.5Ohm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.014" (0.35mm)
- Impedance @ Frequency :
- 90 Ohms @ 100 MHz
- Inductance @ Frequency :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 5V