PRMT07-18305-30
- Manufacturer Part Number:
- PRMT07-18305-30
- Manufacturer/Brand:
- Matrix Industries, Inc.
- Part of Description:
- PROMETHEUS THERMAL HARVESTING MO
- Manufacturer :
- Matrix Industries, Inc.
- Product Category :
- Thermoelectric, Peltier Modules
- Current - Max :
- Delta Tmax @ Th :
- 36°C @ 23°C
- Features :
- Height :
- 5.10mm
- Number of Stages :
- 1
- Operating Temperature :
- 150°C
- Product Status :
- Active
- Qmax @ Th :
- 72mW @ 23°C
- Resistance :
- Size / Dimension :
- Rectangular - 30.00mm L x 18.00mm W