CM35-1.9-01AC
- Manufacturer Part Number:
- CM35-1.9-01AC
- Manufacturer/Brand:
- Marlow Industries, Inc.
- Part of Description:
- TEM 12.19X5.99X1.65MM
- Manufacturer :
- Marlow Industries, Inc.
- Product Category :
- Thermoelectric, Peltier Modules
- Current - Max :
- 1.9 A
- Delta Tmax @ Th :
- 71°C @ 27°C
- Features :
- Lead Wires, Exterior Metallization (Both Sides)
- Height :
- 1.65mm
- Number of Stages :
- 1
- Operating Temperature :
- 85°C
- Product Status :
- Active
- Qmax @ Th :
- 5.2W @ 27°C
- Resistance :
- 1.87 Ohms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 12.19mm L x 5.99mm W
- Voltage - Max :
- 4.2 V