CTA400-0001-01
- Manufacturer Part Number:
- CTA400-0001-01
- Manufacturer/Brand:
- Marlow Industries, Inc.
- Part of Description:
- THERMOELECT ASSY AIR-AIR 246W
- Manufacturer :
- Marlow Industries, Inc.
- Product Category :
- Thermoelectric, Peltier Assemblies
- Current :
- 14 A
- Dimensions - Overall :
- 400mm L x 180mm W
- Fan Location :
- Cold Side / Warm Side
- Heat Transfer Type :
- Air to Air
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Power - Cooling :
- 246 W
- Power - Input :
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 24 V