WGCF20-2.0
- Manufacturer Part Number:
- WGCF20-2.0
- Manufacturer/Brand:
- AMEC Thermasol
- Part of Description:
- Carbon Fibre Thermal Filler Pad
- Manufacturer :
- AMEC Thermasol
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Backing, Carrier :
- Color :
- Black
- Material :
- Silicone Rubber
- Outline :
- 150.00mm x 50.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- 20W/m-K
- Thermal Resistivity :
- 0.07°C/W
- Thickness :
- 0.0790" (2.000mm)