TH997-288-192-0.5
- Manufacturer Part Number:
- TH997-288-192-0.5
- Manufacturer/Brand:
- Penchem Technologies Sdn Bhd
- Part of Description:
- THERM PAD 288MMX192MM BLUE
- Manufacturer :
- Penchem Technologies Sdn Bhd
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Blue
- Material :
- Silicone
- Outline :
- 288.00mm x 192.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- 2.4W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0190" (0.500mm)