MPC300A-0.20
- Manufacturer Part Number:
- MPC300A-0.20
- Manufacturer/Brand:
- AMEC Thermasol
- Part of Description:
- THERM PAD BLUE
- Manufacturer :
- AMEC Thermasol
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Blue
- Material :
- Non-Silicone
- Outline :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Thermal Conductivity :
- 3.0W/m-K
- Thermal Resistivity :
- 0.08°C/W
- Thickness :
- 0.008" (0.20mm)