TI900-105-27-0.12-0
Manufacturer Part Number:
TI900-105-27-0.12-0
Manufacturer/Brand:
t-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 105MMX27MM W/ADH WHT
Manufacturer :
t-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Viscose
Color :
White
Material :
Silicone
Outline :
105.00mm x 27.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.8W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0050" (0.127mm)