SF100-505005
Manufacturer Part Number:
SF100-505005
Manufacturer/Brand:
CUI Devices
Part of Description:
THERM PAD 50MMX50MM 1 SHEET=32PC
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
50.00mm x 50.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)