PL-05-3-254
- Manufacturer Part Number:
- PL-05-3-254
- Manufacturer/Brand:
- Wakefield-Vette
- Part of Description:
- THERM PAD 25.4MMX25.4MM GREEN
- Manufacturer :
- Wakefield-Vette
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Green
- Material :
- Silicone Elastomer
- Outline :
- 25.40mm x 25.40mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thermal Conductivity :
- 3.0W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0197" (0.500mm)