AF500-153005
Manufacturer Part Number:
AF500-153005
Manufacturer/Brand:
CUI Devices
Part of Description:
THERM PAD 15MMX30MM 1 SHEET=92PC
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
White
Material :
Non-Silicone
Outline :
15.00mm x 30.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)