3M 8805 SQUARE-25MM-100
- Manufacturer Part Number:
- 3M 8805 SQUARE-25MM-100
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- THERM PAD 25MMX25MM W/ADH 100/PK
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Adhesive - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Polyester
- Color :
- White
- Material :
- Acrylic
- Outline :
- 25.00mm x 25.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thermal Conductivity :
- 0.6W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0049" (0.125mm)