57.5MM-57.5MM-10-8815
- Manufacturer Part Number:
- 57.5MM-57.5MM-10-8815
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- THERM PAD 57.5X57.5MM W/ADH WHT
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Adhesive - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Polyester
- Color :
- White
- Material :
- Acrylic
- Outline :
- 57.50mm x 57.50mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thermal Conductivity :
- 0.6W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0148" (0.375mm)