PL-1-3-1016-H
- Manufacturer Part Number:
- PL-1-3-1016-H
- Manufacturer/Brand:
- Wakefield-Vette
- Part of Description:
- THERM PAD 101.6MMX101.6MM GREEN
- Manufacturer :
- Wakefield-Vette
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - One Side
- Backing, Carrier :
- Color :
- Green
- Material :
- Silicone Elastomer
- Outline :
- 101.60mm x 101.60mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thermal Conductivity :
- 3.0W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0390" (0.991mm)