PL-05-1-1016
- Manufacturer Part Number:
- PL-05-1-1016
- Manufacturer/Brand:
- Wakefield-Vette
- Part of Description:
- THERM PAD 101.6MMX101.6MM GRAY
- Manufacturer :
- Wakefield-Vette
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Gray
- Material :
- Silicone Elastomer
- Outline :
- 101.60mm x 101.60mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thermal Conductivity :
- 1.0W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0197" (0.500mm)