35MM-35MM-25-5590H-05
- Manufacturer Part Number:
- 35MM-35MM-25-5590H-05
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- THERM PAD 35MMX35MM GRAY 1=25/PK
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Gray
- Material :
- Acrylic Elastomer
- Outline :
- 35.00mm x 35.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thermal Conductivity :
- Thermal Resistivity :
- 0.46°C/W
- Thickness :
- 0.0197" (0.500mm)