ATS-CHILL150V
- Manufacturer Part Number:
- ATS-CHILL150V
- Manufacturer/Brand:
- Advanced Thermal Solutions Inc.
- Part of Description:
- RECIRC CHILLER 220V 150W
- Manufacturer :
- Product Category :
- Liquid Cooling, Heating
- Connection Type :
- Current :
- Dimensions - Overall :
- 10.24" L x 9.06" W x 14.90" H (260mm x 230mm x 380mm)
- Features :
- Flow Rate :
- Fluid Capacity :
- 1000ML (33.8 oz)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Power - Cooling :
- 150 W
- Power Input :
- Product Status :
- Active
- Product Type :
- Active, Recirculating Chiller
- Ratings :
- Thermal Resistance @ GPM :
- Voltage :
- 220V