SAR275ASX50MM
- Manufacturer Part Number:
- SAR275ASX50MM
- Part of Description:
- EXTRUDED HEATSINK 47X50MM
- Attachment Method :
- Thermal Tape, Adhesive
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.551" (14.00mm)
- Length :
- 1.969" (50.00mm)
- Material Finish :
- Natural Anodized
- Type :
- Top Mount
- Width :
- 1.850" (47.00mm)