SAR155ASX35MM
- Manufacturer Part Number:
- SAR155ASX35MM
- Part of Description:
- EXTRUDED HEATSINK 155MM X 35MM
- Attachment Method :
- PC Pin
- Diameter :
- Fin Height :
- 1.000" (25.40mm)
- Length :
- 1.378" (35.00mm)
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- TO-220
- Type :
- Board Level
- Width :
- 1.654" (42.00mm)