SAR57ASX30MM
- Manufacturer Part Number:
- SAR57ASX30MM
- Part of Description:
- EXTRUDED HEATSINK 57MM X 30MM
- Attachment Method :
- PC Pin
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.472" (12.00mm)
- Length :
- 1.181" (30.00mm)
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- TO-220
- Type :
- Board Level
- Width :
- 0.602" (15.30mm)