SAR50ASX20MM
- Manufacturer Part Number:
- SAR50ASX20MM
- Part of Description:
- EXTRUDED HEATSINK 12X20MM
- Attachment Method :
- PC Pin
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.669" (17.00mm)
- Length :
- 0.787" (20.00mm)
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- TO-220
- Type :
- Board Level
- Width :
- 0.472" (12.00mm)