D10850-40T1E
Manufacturer Part Number:
D10850-40T1E
Manufacturer/Brand:
Wakefield-Vette
Part of Description:
HEATSINK 128PQFP COMPOSITE
Manufacturer :
Wakefield-Vette
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Diameter :
Fin Height :
0.400" (10.16mm)
Length :
0.850" (21.59mm)
Material :
Composite
Material Finish :
Package Cooled :
BGA
Power Dissipation @ Temperature Rise :
2.5W @ 90°C
Product Status :
Active
Shape :
Square, Pin Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
20.00°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
0.850" (21.59mm)