FFMD-17-T-03.43-01-N-R
Manufacturer Part Number:
FFMD-17-T-03.43-01-N-R
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
.050 CABLE PLUG
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Plug, Reversed
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Polarizing Key
Length :
0.286' (87.12mm, 3.43")
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)