UNI-H29051-15W/2.6Y
- Manufacturer Part Number:
- UNI-H29051-15W/2.6Y
- Part of Description:
- AL HEAT SINK 29X29X15MM WITH ELL
- Fin Height :
- 0.591" (15.00mm)
- Length :
- 1.142" (29.00mm)
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 3.81°C/W @ 200 LFM
- Thermal Resistance @ Natural :
- 11.86°C/W
- Width :
- 1.142" (29.00mm)