UNI-H21052-23P/2.6BU A2
- Manufacturer Part Number:
- UNI-H21052-23P/2.6BU A2
- Manufacturer/Brand:
- Malico Inc.
- Part of Description:
- AL HEAT SINK 21X21X23MM WITH PIN
- Manufacturer :
- Malico Inc.
- Product Category :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Clip
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.906" (23.00mm)
- Length :
- 0.827" (21.00mm)
- Material :
- Aluminum Alloy
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- BGA
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square, Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 4.9°C/W @ 200 LFM
- Thermal Resistance @ Natural :
- 10.27°C/W
- Type :
- Top Mount
- Width :
- 0.827" (21.00mm)