UNI-H19052-12P/2.6BU
- Manufacturer Part Number:
- UNI-H19052-12P/2.6BU
- Part of Description:
- AL HEAT SINK 19X19X12MM WITH PIN
- Fin Height :
- 0.472" (12.00mm)
- Length :
- 0.748" (19.00mm)
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 6.6°C/W @ 200 LFM
- Thermal Resistance @ Natural :
- 12.74°C/W
- Width :
- 0.748" (19.00mm)