OMNI-UNI-18-25
Manufacturer Part Number:
OMNI-UNI-18-25
Manufacturer/Brand:
Wakefield-Vette
Part of Description:
HEATSINK 18X25MM TO-247 TO-264
Manufacturer :
Wakefield-Vette
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Clip, Solder Foot
Diameter :
Fin Height :
1.500" (38.10mm)
Length :
0.984" (25.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
TO-247, TO-264
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
0.710" (18.03mm)