624-45ABT3
- Manufacturer Part Number:
- 624-45ABT3
- Manufacturer/Brand:
- Wakefield-Vette
- Part of Description:
- HEATSINK CPU 21MM SQ W/ADH BLK
- Manufacturer :
- Wakefield-Vette
- Product Category :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Thermal Tape, Adhesive (Included)
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.450" (11.43mm)
- Length :
- 0.827" (21.00mm)
- Material :
- Aluminum
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- BGA
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square, Pin Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 15.00°C/W @ 200 LFM
- Thermal Resistance @ Natural :
- Type :
- Top Mount
- Width :
- 0.827" (21.00mm)