CS400-1203-F-0A
- Manufacturer Part Number:
- CS400-1203-F-0A
- Manufacturer/Brand:
- Cooling Source
- Part of Description:
- FLAT 10MM X 203MM
- Manufacturer :
- Cooling Source
- Product Category :
- Heat Pipes, Vapor Chambers
- Attachment Method :
- Diameter :
- Features :
- Height :
- 0.197" (5.00mm)
- Length :
- 8.000" (203.20mm)
- Material :
- Copper
- Operating Temperature :
- Platform :
- Power - Cooling :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.512" (13.00mm)