ATS-HP-F6L200S30W-030
- Manufacturer Part Number:
- ATS-HP-F6L200S30W-030
- Manufacturer/Brand:
- Advanced Thermal Solutions Inc.
- Part of Description:
- FLAT HEATPIPE 30W 3X8X200MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- Heat Pipes, Vapor Chambers
- Attachment Method :
- Epoxy or Solder
- Diameter :
- Features :
- Height :
- 0.118" (3.00mm)
- Length :
- 7.874" (200.00mm)
- Material :
- Copper
- Operating Temperature :
- 30°C ~ 120°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 29.0W @ 200mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.315" (8.00mm)