HP-CWS-F08X47-075-N
- Manufacturer Part Number:
- HP-CWS-F08X47-075-N
- Part of Description:
- COPPER-WATER HEAT PIPE, FLAT, LE
- Height :
- 0.185" (4.70mm)
- Length :
- 2.953" (75.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 180°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 52.0W @ 75mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.394" (10.00mm)