HP-CWS-F04X25-150-N
- Manufacturer Part Number:
- HP-CWS-F04X25-150-N
- Manufacturer/Brand:
- Aavid, Thermal Division of Boyd Corporation
- Part of Description:
- COPPER-WATER HEAT PIPE, FLAT, LE
- Manufacturer :
- Product Category :
- Heat Pipes, Vapor Chambers
- Attachment Method :
- Epoxy or Solder
- Diameter :
- Features :
- Height :
- 0.098" (2.50mm)
- Length :
- 5.906" (150.00mm)
- Material :
- Copper
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 180°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 24.0W @ 150mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.197" (5.00mm)