HP-CWS-F05X35-100-N
- Manufacturer Part Number:
- HP-CWS-F05X35-100-N
- Part of Description:
- COPPER-WATER HEAT PIPE, FLAT, LE
- Height :
- 0.138" (3.50mm)
- Length :
- 3.937" (100.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 180°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 46.0W @ 100mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.236" (6.00mm)