HP-CWS-R04-085-N
- Manufacturer Part Number:
- HP-CWS-R04-085-N
- Manufacturer/Brand:
- Aavid, Thermal Division of Boyd Corporation
- Part of Description:
- COPPER-WATER HEAT PIPE, ROUND, D
- Manufacturer :
- Product Category :
- Heat Pipes, Vapor Chambers
- Attachment Method :
- Epoxy or Solder
- Diameter :
- 0.157" (4.00mm) OD
- Features :
- Height :
- Length :
- 3.346" (85.00mm)
- Material :
- Copper
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 180°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 91.0W @ 85mm