ATS-HP-F6L100S42W-252
- Manufacturer Part Number:
- ATS-HP-F6L100S42W-252
- Part of Description:
- FLAT HEATPIPE 42W 8.3X2.5X100MM
- Height :
- 0.098" (2.50mm)
- Length :
- 3.937" (100.00mm)
- Operating Temperature :
- 30°C ~ 120°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 52.8W @ 100mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.326" (8.28mm)