ATS-HP-D10L200S99W-168
Manufacturer Part Number:
ATS-HP-D10L200S99W-168
Manufacturer/Brand:
Advanced Thermal Solutions Inc.
Part of Description:
ROUND HEATPIPE 100W 10X200MM
Manufacturer :
Product Category :
Heat Pipes, Vapor Chambers
Attachment Method :
Epoxy or Solder
Diameter :
0.394" (10.00mm) OD
Features :
Height :
Length :
7.874" (200.00mm)
Material :
Copper
Operating Temperature :
30°C ~ 120°C
Platform :
Power - Cooling :
124.7W @ 200mm