ATS-HP-D8L250S62W-149
- Manufacturer Part Number:
- ATS-HP-D8L250S62W-149
- Manufacturer/Brand:
- Advanced Thermal Solutions Inc.
- Part of Description:
- ROUND HEATPIPE 62W 8X250MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- Heat Pipes, Vapor Chambers
- Attachment Method :
- Epoxy or Solder
- Diameter :
- 0.315" (8.00mm) OD
- Features :
- Height :
- Length :
- 9.843" (250.00mm)
- Material :
- Copper
- Operating Temperature :
- 30°C ~ 120°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 77.9W @ 250mm