ATS-HP-F8L75S76W-355
- Manufacturer Part Number:
- ATS-HP-F8L75S76W-355
- Part of Description:
- FLAT HEATPIPE 76W 11.4X2.5X75MM
- Height :
- 0.098" (2.50mm)
- Length :
- 2.953" (75.00mm)
- Operating Temperature :
- 30°C ~ 120°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 94.7W @ 75mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.449" (11.41mm)