ATS-HP-F6L70S56W-239
- Manufacturer Part Number:
- ATS-HP-F6L70S56W-239
- Part of Description:
- FLAT HEATPIPE 56W 8.6X2X70MM
- Height :
- 0.079" (2.00mm)
- Length :
- 2.756" (70.00mm)
- Operating Temperature :
- 30°C ~ 120°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 69.7W @ 70mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.339" (8.60mm)