ATS-HP-D6L400S26W-134
- Manufacturer Part Number:
- ATS-HP-D6L400S26W-134
- Manufacturer/Brand:
- Advanced Thermal Solutions Inc.
- Part of Description:
- ROUND HEATPIPE 27W 6X400MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- Heat Pipes, Vapor Chambers
- Attachment Method :
- Epoxy or Solder
- Diameter :
- 0.236" (6.00mm) OD
- Features :
- Height :
- Length :
- 15.748" (400.00mm)
- Material :
- Copper
- Operating Temperature :
- 30°C ~ 120°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 33.6W @ 400mm