ATS-HP-F7L100S70W-016
- Manufacturer Part Number:
- ATS-HP-F7L100S70W-016
- Part of Description:
- FLAT HEATPIPE 70W 3.5X11.2X100MM
- Height :
- 0.138" (3.50mm)
- Length :
- 3.937" (100.00mm)
- Operating Temperature :
- 30°C ~ 120°C
- Platform :
- Power - Cooling :
- 61.0W @ 100mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat
- Thermal Resistance :
- Type :
- Heat Pipe
- Wick Type :
- Sintered
- Width :
- 0.441" (11.20mm)