XYW12038024BL-P-EAH-6
- Manufacturer Part Number:
- XYW12038024BL-P-EAH-6
- Manufacturer/Brand:
- YS Tech USA
- Part of Description:
- FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- YS Tech USA
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 194.4 CFM (5.44m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart
- Ingress Protection :
- Noise :
- 64.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 20.4 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- 1.220 in H2O (303.9 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- Width :
- 38.00mm