TCSD-13-D-04.30-01-F-N
Manufacturer Part Number:
TCSD-13-D-04.30-01-F-N
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Polarizing Key
Length :
0.358' (109.22mm, 4.30")
Number of Positions :
26
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)