G4028H12B2-RSR-WS
- Manufacturer Part Number:
- G4028H12B2-RSR-WS
- Part of Description:
- FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 16.0 CFM (0.448m³/min)
- Features :
- Alarm Sensor, Locked Rotor Sensor
- Ingress Protection :
- Noise :
- 41.0dB(A)
- RPM :
- 10000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- 0.570 in H2O (142.0 Pa)
- Termination :
- 4 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- 0.111 lb (50.35 g)
- Width :
- 28.00mm