G4020E24B-RS-CC
- Manufacturer Part Number:
- G4020E24B-RS-CC
- Part of Description:
- FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
- Air Flow :
- 11.7 CFM (0.328m³/min)
- Features :
- Conformal Coating, Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 32.0dB(A)
- RPM :
- 8000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- 0.230 in H2O (57.3 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Width :
- 20.00mm