G4020H12B1-RSR
- Manufacturer Part Number:
- G4020H12B1-RSR
- Part of Description:
- FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 11.0 CFM (0.308m³/min)
- Features :
- Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 29.0dB(A)
- RPM :
- 7000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- 0.200 in H2O (49.8 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Width :
- 20.00mm