G4010E24B-RSR
- Manufacturer Part Number:
- G4010E24B-RSR
- Part of Description:
- FAN AXIAL 40X10.3MM 24VDC WIRE
- Air Flow :
- 11.0 CFM (0.308m³/min)
- Features :
- Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 41.0dB(A)
- RPM :
- 10000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- 0.390 in H2O (97.1 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Width :
- 10.30mm