G4010L12B1-RSR-WS
- Manufacturer Part Number:
- G4010L12B1-RSR-WS
- Part of Description:
- FAN AXIAL 40X10.3MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 6.0 CFM (0.168m³/min)
- Features :
- Alarm Sensor, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 22.0dB(A)
- RPM :
- 5000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- 0.110 in H2O (27.4 Pa)
- Termination :
- 4 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Width :
- 10.30mm